Diskusní téma: Server 9 skončil !! 25.9.09

Datum
Vložil
Titulek

Gratulace

Když loni prohrálo Tornádo, uznání, respekt a gratulace od soupeřů plnily stránky jejich fóra, jejich poštu, jako by byli vítězi serveru. Byly zasloužené obdivuhodnou vůlí a skvělými válečně-taktickými schopnostmi. Boj s nimi byl pro mnohé (i z Poc) natolik emotivní, že po finiši mnoha udatným mužům napadalo "cosi" do očí a byl také impulzem k tomu, abychom se znovu sešli na restartované devítce, přestože jsme se zapřísahali, že už opravdu ne.

I dnes bych vám chtěla, Poc Maři, jako čestnému soupeři popřát. Ale nejde to - není k čemu. Vaše prohra nevystihuje všechnu tu mizérii, ke které jste se propůjčili.
Tady je na místě upřesnit jednu maličkost - po našich útocích na Poc většina tvrdila, že jsme zradili stejně jako loni. Svádělo k tomu naše označení "mEsh". Ale jen část lidí (vč. vedení Poc) ví, že v minulém věku to byli oni, odkud vzešla taktická a rozhodující zrada - když hráli s předponou "mEsh Poc". Začínali jsme tu znovu spolu - a znovu s označením mEsh, aby bylo patrné, že k sobě patříme, budeme znovu hrát v těsném spojenectví a znovu spolu projdeme devítkou, ať v dobrém nebo horším. I s tímto handicapem, ke kterému jsme (mEsh T-T a mEsh) přišli trochu jako slepí k houslím. Paradoxem je, že jediné Poc ("přátelé" z loňska) se k mEshákům už nikdy nepřihlásili. Proč asi?
Dejme tomu, pro ty co to potřebují - že jsme zradili. Podstata je ta, že jsme hodně dlouho zvonili u dveří, bouchali na okna u domnělých přátel o pomoc a podporu. Ale obyvatelé předstírali, že dům je prázdný, nikdo neotevřel, nikdo nikdy nevyšel vstříc. Tak jsme hodili kámen, aby jsme dali průchod zlosti a bezmocnosti, která se hromadila a byli vzati konečně na vědomí. V tu chvíli se ukázalo, že dům je plný obyvatel, kteří vidí své rozbité okno a nadávají nám do šmejdů a zmijí. Nikdo se radši neptal proč to....
Jenže v porovnání s touhle "lumpárnou" je zvrat postoje vůči Lucce a Asodu naprosto šokující! Ano, Travian je tvrdá hra s mnoha nefér kličkami, ale tohle už přešlo hranice hry a zasáhlo do lidské podstaty. Ač nejsem žádná obluzená fanynka Darta, tak jako je Two Beer Fjodora, velmi ostře vnímám jak tvrdou ránu dostal. A zasadil mu ji nejen spoluhráč, spojenec, spolubojovník - zasadil mu ji především kamarád! A s plným vědomím co dělá a jaký dopad to bude mít nejen na hru, ale také na člověka, který stál rok při něm a nikdy nezaváhal. Dart tu hrál stejně čistě a jednoznačně, jako loni za Tornáda. I přes moje varování, že tady je to jiné, ať je opatrnější, nevěřil, jednal stejně po svém. Myslel si, že z druhé strany je to stejné. Namísto toho, aby si Poc těhle zásad u svého spojence cenil, zneužil je ve svůj prospěch.
Ano - mám na tom podíl i já, nezříkám se toho, zveřejněním našeho skype rozhovoru v době našeho útoku. Ale!! - to je měsíc zpátky a pokud to mělo být důkazem manipulace Lucky námi, měla protiakce přijít okamžitě. Náš útok byl rozhodnut a vykonán ze dne na den, Poc útok byl rozhodnut možná také rychle, ale vyčkávali měsíc, ujišťujíc Lucky a Sodovky, že vědí, že to není jejich vina. S vlídným úsměvem je ukonejšili, že je všechno ok, zatímco se čekalo na vhodnou příležitost. Takovou, která jim zaručí, že nedojde k odplatě, pojistí jim vítězství a nestihne vyhrotit nesouhlas jejich vlastních hráčů. Ideálně kdyby Asod A Lucka udělaly nějakou fatální chybu, jako důkazní matroš podporující oprávněnost a spravedlnost jejich útoků. Bohužel, nic takového se nestalo. Chyba se logicky nekonala, jejich úmysly byly regulérní a výsledkem jsou tu zoufalé pokusy nějak to navléknout, naroubovat na cokoli, co by se jen trochu mohlo předvést znechuceným "řadovkám", kterým je potřeba vymýt mozek, aby z travoše neodcházeli přímo směrem na toaletu. A právě těm chci říct, byly jste vynikající, zvládli jste mnohé a dokázali jste mít důvěru ve své vedení, přesto že si ji nezasloužilo. Vaše práce si ocenění zaslouží, vaše vedení však jen despekt celého serveru.
Přesto není důvod s Travianem končit, naopak - zkušenější a připravenější můžete na jiném serveru hrát tak, aby vás naplnil nejen průběh hry, ale i její finále. Hrát na rovinu!
Howg :-)

Zpět na diskuzi

Vyhledávání

© 2008 - 09 POCMARAUDER | Všechna práva vyhrazena.Z webu nesmí být nic kopírováno bez souhlasu admina KONTAKT : pejzaz.junior@seznam.cz / ICQ: 406 597 998 Správce webu