Základy aliance - 1 díl 

Jak jsem zakládal alianci …

Začalo to už cca týden před restartem tohoto serveru. To jsem byl ještě přesvědčenej, že travian je dávná minulost. A v tu se přes Skype ozval Deathwalker, zda to prý znovu nerozjedeme. Popravdě, nebejt jej, tak jsem ani netušil, že S9 znovu začíná. Musel mě chvilku přesvědčovat, přeci jen se mi po zkušenostech z minula již moc nechtělo. Ale nakonec mne přesvědčil hlavně tím, že má další 4 kamarády a že to bude dobrý základ. Chtěli jsme si zahrát. Být partyzány, nebo piráty. Ne zakládat jednu z nejlepších aliancí na tomhle serveru.


3, 2, 1, … server začíná. No a my nikde J Až asi týden po oficiálním spuštění serveru jsme se rozhodli registrovat. Pokud chcete být s někým poblíž sebe, pak je nutné se registrovat ve stejný čas. My jsme to s Radkem udělali na vteřinu a byli jsme 4 pole od sebe. Stejně tak se s námi registrovali Jarča, Damion a Pepítor (všichni doteď členy naší aliance). Záhy jsme zjistili, že chce hrát i Lordatreids. Ten se musel registrovat několikrát, než se mu podařilo trefit se do naší zóny. Ale povedlo se.


Sešli jsme se tedy kamarádi z S9 a ještě Deathwalkerovi kamarádi z jiného serveru, všichni poblíž sebe. To se později ukázalo jako drobná chyba. 


10.9. jsem založil alianci. Ne dobrovolně, ani proto, že bych chtěl mít nějaký post, ale chtěli jsme tu naší skupinu zastřešit pod jednu vlajku, aby si okolí rozmyslelo jakoukoliv agresi vůči nám. Jenže nikdo z těch kůží líných J nechtěl ambasádu založit, tak jsem se na to nemohl koukat, a založil jsem alianci PocMar (Poc je vzpomínka na minulou meshPoc a Marauder je z dílny Deathwalkera).


Z těch prvních členů, co jsme přijali do aliance, byi Hofy al Everis (nyní hraje na účtu Vaflich), kteří nám zajistili perfektní fórum.


Jak čas ubíhal, v našem okolí neměl nikdo armádu. Najednou nám byly prostory malé a lezli jsme si do zelí. Nebylo moc kde farmit a s každým nově přijatým hráčem to bylo horší a horší. Asi jste to i vy sami pocítili na vlastní kůži. Jedna věc je mít alianci pohromadě, aby byla akceschopná, druhá věc je, že pokud nemáte koho farmit, je to problém. Navíc se všude kolem nás rozrůstali další aliance (Mesh a Bushido). V nich bylo pár hráčů z minulé S9, s kterýma jsme se dobře znali (vedli tam spojenecké aliance). Fjodor, Venca Granát … a tak i zde jsme se rozhodli spolupracovat. Nevím, zda to byl nejlepší tah, ale na druhou stranu, nejprve je třeba se rozrůst, vybudovat armády a až pak bojovat. Nemá smysl se mlátit hned na začátku bez katů, kdy se ničeho nedosáhne, maximálně jen ekonomického zpomalení, protože se kradou suroviny a zabíjí a neustále staví vojáci.


KAŽDOPÁDNĚ KDYBYCH TY ZAČÁTKY MĚL NĚJAK BODOVITĚ SEPSAT:


Nezačínejte sami, mějte kolem sebe partu zkušených lidí.


Vemte do aliance i svou farmu, když vypadá nadějně. Přineste tu oběť. Umí te si např. představit naší alianci bez hráčů jako Renďas, Rupert ? … bylo jich víc, ke kterým jsme pravidelně chodili s jednotkami. Jejich rozum a houževnatost nás přesvědčili, že bude lépe s nimi spolupracovat.


Vyvarujte se zbytečným konfliktům během začátku hry.


Nestavte svou alianci ani vztahy s okolím na základě nostalgie z minulosti. Když někdo byl na minulém serveru dobrý hráč, neznamená to, že je třeba ho podporovat zde, kde nebude pro vaši alianci přínosem.


Nesnažte se vést alianci v jednom nebo ve třech lidech, udělejte pořádnou hierarchii, ať má každý za úkol něco. Vtáhněte do hry více hráčů.
No a zbytek, to už je tak trochu o štěstí a tak trochu o schopnosti komunikace, diplomacie, o schopnosti odhadnout lidi a o schopnosti rozhodovat jedním metrem pro všechny. Nenechte si hrát na city. Spousta lidí se pokouší o citové vydírání nebo posílá neskutečné vulgarismy. Musíte být celou dobu nad vodou a umět se rozhodovat ne za sebe, ale za skupinu dalších 60ti lidí. Pokud jste dobrý diplomat nebo manager v real životě, máte zde velkou šanci uspět. 


Vyhrát tuhle hru vůbec není o dokonalé strategii, ale je to o schopnosti vést team lidí, dokázat vyřešit spory mezi nimi a dokázat je motivovat. Umět jim pomoci v nouzi a rozpoznávat zrno od plev, a ten plevel nekompromisně vyhodit. Obklopujte se lidmi, co toto dokážou. A když vyberete skvělí lidi jako jste vy všichni v PocMar, jako se doufám povedlo i nám všem, co jsme ve vedení (tedy především Jarče jako náborářce), pak už to jde samo.


ILLK

 

 Další návody jak úspěšné vést alianci, Vám budeme přínášet co nejčastěji :)
 

Diskusní téma: Základy aliance

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

© 2008 - 09 POCMARAUDER | Všechna práva vyhrazena.Z webu nesmí být nic kopírováno bez souhlasu admina KONTAKT : pejzaz.junior@seznam.cz / ICQ: 406 597 998 Správce webu